O projektu „Sciencely"

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Projekt „Sciencely" byl vytvořen v roce 2013 v Moskvě absolventy jedné z nejlepších
univerzit – Moskevské státní univerzity (žebříčku „QS World University Rankings 2018"
na 18. místě v oblasti přírodních věd).

Od té doby jsme prošli dlouhou cestu od jedné malé moskevské přednáškové haly až
do federálního projektu s jedinečným formátem školení. V minulém roce navštívilo naše
programy 120 tisíc rodin z více než 30 měst Ruska i Evropy.
CO DĚLÁME

Hlavním obsahem naší práce jsou interaktivní přírodovědné vědecké programy pro děti ve věku 7–14 let a jejich rodiče žijící v Praze a jejím okolí. Programy jsou v českém jazyce, přednášející jsou mladí čeští odborníci.

Vědeckými mentory jsou skuteční mladí vědci, nejčastěji absolventi specializovaných škol v oboru – Univerzity Karlovy a ČVUT.

Každý program je krátkým kurzem znalostí v některé z oblastí chemie, fyziky, biologie, medicíny, geologie a dalších přírodních věd.
JAK NAŠE PROGRAMY PROBÍHAJI

Součástí programu jsou 4 různé kompletně vybavené laboratoře, v nichž děti budou provádět různé tematicky odlišné experimenty. Čas strávený v jedné z laboratoří je 20 minut – dost času na zvládnutí teorie a provedení praktických experimentů, které tuto teorii potvrzují.

Ve stejnou dobu jsou rodiče zaměstnány samostatným programem pro dospělé – jedná se o interaktivní přednáškový kvíz, jehož téma se shoduje s tématem dětského programu.

Po skončení programu každý účastník dostane domácí úkoly – praktickou sadu pro pokusy doma
KLÍČOVÉ FUNKCE PROJEKTU
1
Interaktivita
Děti nejlépe vnímají přírodní vědy během provádění experimentů. Například, poté, co dítě samostatně provedlo chirurgický zákrok (samozřejmě na figuríně), může se dozvědět více o struktuře lidského těla než z řady přednášek o anatomii.
2
Vědeckost
Nepovažujeme za vědu házení suchého ledu do vody, hlasité exploze a experimenty s efektním hořením. Všechno v našich programech je skutečné – od experimentů s genetikou, s účastí much Drosophila, až po chemickou syntézu složitých esterů. Naši přednášející nejsou animátoři, ale studenti a absolventi odborných fakult předních univerzit.
3
Originalita
Nikdy nepoužíváme „klasické" pokusy, které putují od jedné dětské show k druhé po celá desetiletí. V našem vývojovém oddělení neustále pracuje na vymýšlení a zavádění nových nápadů. Je málo pravděpodobné, že někde jinde uvidíte to, co dělají děti v našich programech.
4
Rozmanitost
Každý měsíc představujeme zcela nový program. Děláme to tak proto, abyste nás mohli navštěvovat pravidelně. Za rok nebo dva si tak dítě vytvoří skutečný vědecký obraz světa.
5
Domácí úkoly
Po každém programu si dítě vezme domů domácí úkol, aby mohlo pokračovat v experimentu i doma. Vybíráme nejužitečnější materiály pro nezávislé samostatné domácí studium.
6
Nové technologie
Na našich programech využíváme metody moderní pedagogiky – názorných ukázek, interakce, kvízy, hry, tablety a jiná multimediální zařízení.
7
Program pro rodiče
Dítě napodobuje své rodiče prakticky ve všem. Proto vždy vytváříme samostatný program i pro rodiče, kde můžete získat nové znalosti a přemýšlet, ale také se smát a dobře se bavit.
VÍCE

Milujeme vědu a věříme, že na světě existuje jen velmi málo věcí, které s ní lze srovnat v její kráse a přitažlivosti. Zejména to nám pomáhá neustále přicházet s něčím novým a vylepšovat náš projekt.

О нас говорят и пишут

Radio Gavà

Мы рады представить вам радиопрограмму, посвященную Умной Барселоне!

Хорхе Онсульве, автор и ведущий La Fábrica de la Ciencia, просветитель и популяризатор науки, посетил нашу первую программу "Великие Научные Открытия" со своей дочерью, и ему так понравилось, что он решил пригласить нас на свой подкаст, где он задал вопросы нашей ведущей Лауре Лопес. Вы можете прослушать подкаст прямо здесь:

Прошедшие программы

Ни одна наша программа не повторяется.
Здесь вы можете видеть какие программы мы уже провели.
Утюги и электромобили, батарейки и беспроводная зарядка — пора разобраться, как это работает.

Соберём химический источник тока, приручим молнии, освоим беспроводную передачу энергии и зажжем свет во тьме.

НАУЧНАЯ ПРОГРАММА

ЭЛЕКТРИЧЕСТВО

февраль
2020
Программа для тех, кто давно хотел оказаться внутри химической лаборатории со всем необходимым оборудованием и, конечно же, экспериментами

НАУЧНАЯ ПРОГРАММА

ХИМИЧЕСКАЯ ЛАБОРАТОРИЯ

декабрь
2019
Чашки Петри, микробиологические петли и миллионы микроскопических организмов, которые предстоит изучить

НАУЧНАЯ ПРОГРАММА

ОХОТНИКИ ЗА МИКРОБАМИ

ноябрь
2019
Изучаем физику, создавая шпионские гаджеты. Беспроводные передатчики шифров, звукозаписывающие устройства, очки для проявления невидимых изображений и металлодетекторы.

НАУЧНАЯ ПРОГРАММА

ФИЗИЧЕСКИЕ ЭКСПЕРИМЕНТЫ

май
2019
Разворачиваем цех пищевых производств. Создаем пищевые добавки, осваиваем процессы консервации и узнаем о свойствах и происхождении еды. Все ради великой цели — создать пиццу очень научным методом.

НАУЧНАЯ ПРОГРАММА

НАУКИ О ЕДЕ

апрель
2019
Играем во врача "по-взрослому". Удаляем аппендикс и опухоли, проводим трахеотомию, занимаемся челюстно-лицевой хирургией.

НАУЧНАЯ ПРОГРАММА

ХИРУРГИЯ

март
2019
Погружаемся в атмосферу лабораторий великих ученых и заново открываем двигатель внутреннего сгорания, микроскоп, антибиотики и полимеры.

НАУЧНАЯ ПРОГРАММА

ВЕЛИКИЕ НАУЧНЫЕ ОТКРЫТИЯ

январь
февраль
2019
Каждый месяц у нас абсолютно новая программа.
Расписание ближайших программ вы можете посмотреть на странице Афиша.
Сайт использует куки-файлы для обеспечения большего удобства навигации и предоставления индивидуального обслуживания. Продолжение навигации по сайту предполагает ваше согласие с их использованием.
ОК, больше не показывать
Close
Как не пропустить новости о новых программах? Подпишитесь!